Strona główna Drama czyli co? Czasopismo Sklep Kontakt

Prezentacja
Teoria
Praktyka
Przewodnik po dramie
Spis treści zeszytów
Wydanie elektroniczne
„Drama”– po raz pierwszy w wersji elektronicznej!

„Drama” istnieje na rynku wydawniczym od 1991 roku. Tworzę ją z udziałem Prezes Polskiego Ośrodka ASSITEJ, Haliną Machulską, towarzyszącej narodzinom kwartalnika i jego wzrostowi, oraz we współpracy z redaktorami naukowymi: najpierw Janem Tatarowiczem z Centrum Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej MEN, a później, od 2004 r. – z Anną Bargielską, doktorantką w Instytutucie Badań Edukacyjnych w Warszawie. Dotychczas czasopismo to było publikowane w tradycyjnej formie (kolejne zeszyty), natomiast 53. jego numer ukazuje się w wersji elektronicznej. Dzięki temu „Drama” trafi – jak przypuszczamy - nie tylko do rąk naszych wiernych Czytelników, ale także do tych, którzy nie mieli jeszcze okazji jej poznać.

Być może z doświadczeń zespołu redakcyjnego kwartalnika wyrośnie wkrótce nowe czasopismo, wyznaczające jeszcze inne kierunki rozwoju dramy jako metody edukacji.

Na razie prezentujemy zeszyt 53., poświęcony w całości sprawom wychowawczym, a zwłaszcza sposobom przeciwdziałania agresji i przemocy przez improwizowane działania w rolach. Zapraszamy do lektury!

Redaktor naczelna „Dramy”

Alicja Pruszkowska


Site manager: web@drama.edu.pl    Last modification: 2007-02-25    (c) Wszelkie prawa zastrzezone!