Sposoby na zarabianie pieniędzy dzięki kryptowalucieMoże słyszałeś o gwałtownym wzroście kryptowalut w ciągu ostatniego roku lub tak, a może nawet rozumiesz ogólną ideę tego, co to jest. Ale czy wiesz, jak zarabiać na niej pieniądze? Ponadto, jeśli jesteś jak większość ludzi, prawdopodobnie myślisz o kryptowalucie jako o czymś, co istnieje przede wszystkim jako sposób dla cyberprzestępców i hakerów na pranie swoich złych zysków. W końcu niemal codziennie słyszymy historie o przestępcach, którzy włamują się do jakiejś firmy lub innej i zabierają miliony lub nawet miliardy cyfrowych monet swoich klientów. Ale podczas gdy kryptowaluty są często postrzegane jako coś nikczemnego, mogą one również stanowić wspaniałą okazję dla bystrych inwestorów, którzy wiedzą, jak zarabiać na nich pieniądze. W tym artykule zbadamy 10 różnych sposobów, w jakie możesz wykorzystać kryptowaluty, aby zwiększyć swoje inwestycje i jednocześnie zostawić swój ślad na świecie.

Rozwijaj się i inwestuj w biznesy oparte na technologii blockchain

HODL to akronim, który pierwotnie był używany przez właścicieli Bitcoinów, którzy chcieli przypomnieć sobie, aby trzymać się swoich monet, nawet gdy rynek się załamywał. Z czasem nabrał on innego znaczenia, ponieważ społeczność zaczęła używać go w odniesieniu do tego, jak zarabiali pieniądze, czekając na ponowny wzrost cen. To zabawne, jak jedno proste słowo może zmienić swoje znaczenie w zależności od kontekstu! Ale w tym przypadku ma to wiele sensu: w końcu, jeśli trzymasz pewną ilość monet, będziesz chciał się upewnić, że generujesz wystarczająco dużo zainteresowania tymi monetami, aby zrekompensować fakt, że nie są one obecnie warte tyle, ile były, gdy je kupiłeś.

Zostań doradcą ICO

Wraz z rozwojem rynku kryptowalut pojawi się coraz więcej firm, które pomogą ludziom wykorzystać potencjalne korzyści płynące z technologii blockchain. Wiele z tych firm będzie na etapie inkubatora blockchain, co pozwoli Ci zainwestować w nie i czerpać zyski ze sprzedaży w późniejszym terminie. Jeśli jesteś w stanie dostrzec najlepsze firmy podczas ich fazy inkubatora, możesz być w stanie rozwinąć swoją początkową inwestycję w ogromny zysk. Istnieje wiele sposobów zarabiania na inwestowaniu w startupy blockchain, ale te najbardziej lukratywne są zazwyczaj dostępne dla akredytowanych inwestorów. Jeśli nie jesteś akredytowanym inwestorem, nie martw się: w miarę dojrzewania branży coraz więcej możliwości otworzy się również dla inwestorów nieakredytowanych.

Pomóż innym inwestować w kryptowaluty

Jeśli jesteś ekspertem w dziedzinie technologii blockchain, możesz być w stanie zarobić niezłą sumkę pieniędzy, angażując się w ICO. ICO (lub Initial Coin Offerings) to metoda crowdfundingu, która pozwala startupom blockchainowym na zebranie pieniędzy, jednocześnie nagradzając pierwszych inwestorów tokenami, które mogą być wykorzystane w ich sieciach. Jeśli jesteś w stanie dostać się do rady doradczej udanego ICO, stoisz, aby zarobić dużo pieniędzy dość szybko. Pamiętaj jednak, że jest to strategia inwestycyjna wysokiego ryzyka: możesz również stracić wszystko, jeśli firma zniknie z rynku. Idealnie byłoby wybrać ICO, które oferuje udział w sieci firmy, abyś mógł zarabiać pieniądze poprzez wzrost wartości sieci, nawet jeśli firma upadnie. Istnieje wiele historii sukcesu z ICO takich jak EOS, Bancor i Status, ale zdecydowanie nie są one normą. ICO mogą być bardzo dochodowe, ale są też jednym z najbardziej ryzykownych sposobów zarabiania na kryptowalutach.