Dlaczego męskie przyjaźnie są tak ważne?Męskie przyjaźnie są ważne, bo pomagają nam budować poczucie własnej wartości. Mężczyźni, którzy mają przyjaciół, rzadziej doświadczają poczucia izolacji, depresji i niepokoju. Dzięki przyjaciołom można poczuć się częścią społeczności. Przyjaciele mogą także pomóc nam lepiej radzić sobie z życiowymi zmianami, takimi jak rozpoczęcie nowej pracy, przeprowadzka, pójście do szkoły czy zawarcie związku małżeńskiego. Męskie przyjaźnie mogą także pomóc nam poczuć się lepiej we własnej skórze. Przyjaciele mogą pomóc nam odkryć, kim jesteśmy i co lubimy, bez poczucia, że musimy się dostosować do stereotypów. Przyjaciele mogą pomóc nam stać się lepszymi słuchaczami, wczuwać się w sytuację innych, nauczyć się mniej osądzać i być bardziej otwartymi.

Kroki budowania męskiej przyjaźni

Jeśli jesteś nowy w mieście, pracy, szkole lub na zajęciach pozaszkolnych, może minąć trochę czasu, zanim w pełni zintegrujesz się z grupą. Ważne jest, aby pamiętać, że inni mogą być w takiej samej sytuacji jak Ty, więc nie bądź dla siebie zbyt surowa i dawaj innym takie same rady. Kilka wskazówek, które mogą Ci pomóc:

• Uznaj różnice: Łatwo jest skupić się na rzeczach wspólnych dla Ciebie i Twojego potencjalnego przyjaciela (przyjaciół), ale nie ignoruj różnic. Różnice mogą być tym, co utrzymuje dynamikę przyjaźni, a także pomagają każdemu z Was uczyć się i rozwijać jako jednostki.

• Proś o pomoc lub radę: Nie chcesz być facetem, który zawsze prosi o radę, ale nie powinieneś się bać poprosić przyjaciela o pomoc.

• Próbuj nowych rzeczy: Nie próbuj tylko tych zajęć, które są Ci dobrze znane. Czasami łatwiej jest spotkać ludzi na nowym wydarzeniu lub zajęciach. Zawsze możesz poszukać nowych wydarzeń w swojej okolicy i sprawdzić, czy znajdziesz jakieś interesujące grupy i spotkania, w które możesz się zaangażować.

• Dołącz do istniejącej grupy: W wielu miastach istnieją koedukacyjne ligi sportowe, organizacje wolontariackie lub grupy, które spotykają się regularnie. Może to być świetny sposób na poznanie ludzi w Twoim mieście.

Męskie przyjaźnie są na lata

Przyjaźnie są ważne dla każdego, ale mogą być szczególnie ważne dla mężczyzn. Badania sugerują, że męskie przyjaźnie mogą przynieść wiele korzyści psychologicznych, takich jak lepsza samoocena i niższy poziom lęku. Męskie przyjaźnie mogą także pomóc nam być lepszymi ojcami, partnerami i współpracownikami. Przyjaciele mogą działać jak doradcy i służyć radą, gdy nie jesteśmy pewni, co dalej robić w życiu. Przyjaciele mogą też pomóc nam odkryć nasze zainteresowania i pasje, pozytywnie rozproszyć uwagę, gdy czujemy się zestresowani, lub zaoferować nam sugestie i wskazówki, gdy potrzebujemy pomocy. Znalezienie odpowiedniej osoby (osób), z którą można się zaprzyjaźnić, może być wyzwaniem, ale istnieje wiele sposobów na poznawanie ludzi. Wyjście z domu i zabawa mogą w tym pomóc. Ważne jest, aby pamiętać, że przyjaźnie wymagają czasu, więc nie oczekuj, że od razu zostaniesz najlepszym przyjacielem.